İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Arsa Kredisi Veren Bankalar

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Arsa Kredisi Veren

türlerine bakıldığında arsa kredisi imarlı veya imarsız arsaları satın almak için kullanılan kredi türü olarak bilinmektedir.

Bu türü bankaların sık olarak kullandırdıkları krediler arasında yer almaktadır. Bundan dolayı arsa kredisi ile ilgili detaylı bilgiler insanlar tarafından merak edilmektedir.

Genel olarak bakıldığında pek çok banka insanlara arsa kredisi vermektedir. Dolayısıyla isteyen kişiler için çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

Bu seçenekler içerisinden tercih yaparken de kullanacak olan kişilerin faiz oranı, vade yapısı, kredinin geri ödeme maliyeti gibi unsurları göz önünde bulundurmaları tavsiye edilmektedir.

Bu sayede daha makul ve mantıklı bir hale gelmektedir.

Bankalara Arsa Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Arsa kredisine başvuru yapabilmek için bazı koşulların sağlanıyor olması gerekmektedir. Öncelikli olarak arsa kredisi başvurusu için gerekli belgeler hazırlanmalıdır.

Bu belgelere bakıldığında başvuru formu, başvurusu yapacak olan kişinin kimlik fotokopisi, işlem tarihinden önceki son üç aya ait su, elektrik, doğalgaz gibi aboneliklere ait faturalar, kredi başvurusunda bulunana kişiye ait olan gelir belgesi, eğer ek bir gelir var ise buna ait olan belgeler başvuru esnasında gerekli olmaktadır.

Bunun yanı sıra satın alınmak istenen arsanın tapusuna ait fotokopi de arsa kredisi başvurusu için gerekli belgeler arasında yer almaktadır.

Bu belgeler temin edildiği takdirde arsa kredisine başvuru kolayca yapılabilmektedir.

Şekerbank Arsa Kredisi

Arsa kredisi almak isteyen kişiler için banka seçeneklerine bakıldığında bunlar arasında Şekerbank da yer almaktadır.

Şekerbank’ın sunduğu arsa kredisinin özelliklerine bakıldığında bu türü ticari nitelik taşımayan arsa alımlarına yönelik olarak verilmektedir.

Türk lirası olarak verilen bu türünün vade yapısı en fazla yüz yirmi ay olabilmektedir.

verilirken uzman incelemesi değeri önem taşımaktadır. Buna göre gayrimenkulün uzman incelemesi değerinin en fazla yüzde ellilik kısmına kadar kredi verilebilmektedir.

Şekerbank için bakıldığında eğer teminat olarak kredi verilecek arsa imarlı ise bu durumda ipotek alınabilmektedir.

Arsa kredisi alırken kredi ile alakalı tüm bilgilerin detaylı bir şekilde araştırılması ve öğrenilmesi fayda sağlamaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.