İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Araç Alacaklara Garanti Bankası Taşıt Kredisi Hazır!

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Araç almak isteyen müşteriler ihtiyaç duydukları krediyi Garanti Bankası’ndan temin edebilirler. Garanti Bankası ürünü ile hem sıfır km hem de ikinci el araçlar için finansman sağlamaktadır. Satın almak istediğiniz araç ister ikinci el olsun ister 0 km, size uygun taşıt kredisini Garanti Bankası’nda bulabilirsiniz. kredisi ürün detaylarını haberin devamında bulabilirsiniz.

Garanti Bankası kapsamında 48 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Azami vade süresi 48 ay olan ödemelerini rahatlıkla, sıkışmadan yapabilirsiniz. Garanti Bankası ikinci el kredi kullanımlarında maksimum vade süresi farklılık göstermektedir. İkinci el uyarınca aracın yaşı ile vade süresi toplamı maksimum 108 ay olabilmektedir. Örnek verecek olursak, 8 yaşındaki bir araç için maksimum 12 (8*12= 96, 108-96= 12) ay vade ile kredi kullanılabilmektedir. Garanti Bankası bahse konu taşıt kredisi kapsamında sıfır km ve ikinci el araçlar için farklı faiz oranları uygulamaktadır. Garanti 0 km taşıt kredisi dahilinde uygulanan aylık yüzde 3,05’tir. Garanti ikinci el kapsamında uygulanan faiz oranı ise aylık yüzde 3,09’dur. Bunun yanı sıra aracın marka ve modeline göre faiz oranları farklılık gösterebilmektedir.

Garanti Bankası Özellikleri

Garanti Bankası taşıt kredisi kapsamında 5 bin Türk Lirası ile 500 bin Türk Lirası finansman sağlanabilmektedir. ürünü dahilinde kullanılabilecek maksimum kredi tutarı 500 bin Türk Lirası’dır. Banka bahse konu kredi hizmeti kapsamında krediye konu olan aracın teminatını yeterli görmekte lakin gerekli durumlarda kefil talep edebilmektedir. Garanti araç kredisi koşullarına göre, bireysel müşteri ve gerçek kişi KOBİ müşterilerinin bireysel araç satın almak için kullanabildikleri kredi miktarı, araç bedelinin 100 bin Türk Lirası’na kadar olan kısmının yüzde 70’i; 100 bin Türk Lirası’nı aşan kısmının ise yüzde 50’si kadardır. Bir örnekle açıklayacak olursak, 150 bin Türk Lirası değerindeki aracın 100 bin Türk Lirası’na karşılık 70 bin Türk Lirası; kalan 50 bin Türk Liralık kısmın ise 25 bin Türk Liralık kısmı banka tarafından finanse edilebilmektedir.

Kredisi Başvuru Kanalları

Garanti Bankası taşıt kredisine başvurarak satın almak istediği araç için finansman sağlayacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Taşıt kredisi başvurusu;

– Garanti Bankası internet şubesinden,

– Garanti Bankası şubelerinden,

– 444 OTOM (444 6866) numarasını arayarak,

– Garanti Bankası’nın anlaşmalı otomobil bayilerinden yapılabilmektedir.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.