Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

Anasayfa / Finans Rehberim / Krediler / Araç Alacaklara Aktif Bank N Kolay Taşıt Kredisi Veriyor!

Araç Alacaklara Aktif Bank N Kolay Taşıt Kredisi Veriyor!

/
/
/
237 Gösterim

Gerek birikimi olan vatandaşlara ve gerekse krediye ihtiyaç duyan vatandaşlara cazip faiz oranları ile getiri olanağı sunan Aktif Bank N Kolay seçeneği ile araç almak isteyen kişilerin de yanında. Hem sıfır kilometre araç almak isteyen vatandaşlar, hem de ikinci el araç almak isteyen vatandaşlar kapsamında nakit desteği elde edebilirler.

Aktif Bank kapsamında vatandaşlar sıfır kilometre araç sahibi olmak adına kredi çekebilecekleri gibi; 7 yaşına kadar olan araçlar için de kredi kullanabileceklerdir. Aktif Bank hem sıfır kilometre araç alımı için, hem de ikinci el araç alımı için 48 aya kadar vade olanağı sunmaktadır. Her iki şekilde taşıt alımı için de faiz oranları banka tarafından sabit tutulmuştur.

Faiz oranı, aracın ikinci el ya da sıfır kilometre olmasına göre değil; vatandaşın kredi geri ödemelerinde belirlediği faiz oranlarına göre değişmektedir. 24 Aya kadar olan vadeli taşıt kredisi için belirlenen faiz oranı aylık yüzde 2,69 noktasındadır. 25 aydan 48 aya kadar olan vadeli taşıt kredisi kullanımlarında uygulanan faiz oranı ise aylık yüzde 2,74 seviyesine yükselmektedir.

Aktif Bank N Kolay Taşıt Kredisi Hesaplama

Aktif Bank’ın N Kolay taşıt kredisi ürününden faydalanarak araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar 100 bin Türk Lirası’na kadar olan araçlar için araç değerinin yüzde 70’i oranında kredi kullanabileceklerdir. Araç değerinin 100 bin Türk Lirası’nı aştığı durumlarda ise; 100 bin Türk Lirası’nı aşan kısmın yüzde 50’si kredilendirilebilmektedir. Örneğin; kredi ile alınmak istenilen araç 80 bin TL değerinde ise, bu araç için 56 bin Türk Lirası (80*0,7) kredi kullanılabilecektir.

Aktif Bank N Kolay taşıt kredisi kullanarak 120 bin Türk Lirası değerinde araç almak isteyen vatandaş ise azami 80 bin Türk Lirası (100*0,7+20*0,5) kredi kullanabilecektir. Sıfır kilometre araçlar için proforma fatura bedelini esas alan banka, ikinci el araçlar için ise ekspertiz raporunu dikkate almaktadır.

Bankadan 25 bin Türk Lirası’nı 48 ay vadeli olarak almak isteyen vatandaş; geri ödemelerini her ay bin 42,68 Türk Lirası taksitler halinde yapacaktır. Kredi kullanımı esnasında 125 Türk Lirası kredi tahsis ücreti ödeyecek olan vatandaşa kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 47,91 noktasında gerçekleşecektir.

Bir önceki yazımız olan Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanı Cazip Oranlar İle Sunuluyor! başlıklı makalemizde vakıf katılım bankası, vakıf katılım ev ve vakıf katılım ev finansmanı hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yapışkan kenar çubuğunu etkinleştirmek için gereken bu div yüksekliği
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :