İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi ile Hayallerinizi Ertelemeyin!

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

gerek bireysel gerek kurumsal ve ticari alanda pek çok kredi ürünü sunmaktadır. Müşteri taleplerine göre finansman hizmeti sağlayan banka, ihtiyaç kredisi ile de pek çok ihtiyacınızı karşılamanıza olanak sağlamaktadır. Alternatif Bank ihtiyaç kredisi ile hayallerinizi ertelemenize gerek kalmaz. Eğitimden tatile, sağlık harcamalarınızdan beyaz eşya alımına, ev dekorasyonu vb. gibi harcamalarınız için dahilinde sağlayabilirsiniz. ihtiyaç kredisi hakkında detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Özellikleri

Alternatif Bank ihtiyaç kredisi kapsamında 3 ile 36 ay arasında vadelendirme yapabilmektedir. Kredi dahilinde bankanın belirlediği maksimum vade süresi 36 aydır. Alternatif Bank bahse konu finansman ürünü uyarınca aylık yüzde 2,55’ten başlayan faiz oranları uygulamaktadır. Uygulanan faiz oranı müşterinin kredi skoruna göre değişmektedir. Aylık yüzde 2,55 faiz oranı ile sağlayabilir 36 aya varan vadelerde rahatça ödeyebilirsiniz.

Alternatif Bank söz konusu kredi kapsamında yalnızca Türk Lirası cinsinden finansman sağlayabilmektedir. Bu ürün dahilinde döviz cinsinden sağlanamamaktadır. koşullarına göre teminatsız finansman sağlamaktadır. Lakin banka gerekli gördüğü durumda kefil talep edebilmektedir. Alternatif Bank ihtiyaç kredisi koşullarına göre teminat olarak hayat sigortası yapılmasını istemektedir. Hayat sigortası poliçe bedeli müşterinin yaş ve cinsiyetine göre farklılık göstermektedir. Bahse konu kredi ürünü dahilinde yüzde 15 KKDF ve yüzde 5 BSMV tahsil edilmektedir.

Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi Gerekli Belgeler

Alternatif Bank ilgili kredi ürünü dahilinde başvuru yapmak için gerekli belgeler şu şekilde sıralanabilir:

  1. Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, vb.)
  2. Gelir belgesi (maaş bordrosu, kira kontratı, vb.)
  3. Adres teyit edici bir belge

Örnek Hesaplama 10.000 TL

Alternatif Bank ihtiyaç kredisi hizmetinden faydalanarak 10 bin Türk Lirası sağlayan müşterinin aylık yüzde 2,79 faiz oranından yararlandığını varsayalım. Müşteri kredi geri ödemelerini 36 ay vadede tamamlamak istediği taktirde aylık taksitleri 482 Türk Lirası olacaktır. Müşteri vade sonunda toplam 17 bin 352 Türk Lirası ödemiş olacaktır. Banka müşteriden vergiler, kredi tahsis bedeli ve ortalama hayat sigortası poliçe bedeli dahil olmak üzere 127 Türk Lirası masraf tahsil edecektir.

Bir yorum

  1. […] Alternatif Bank ihtiyaç kredisi hizmetinden faydalanarak 10 bin Türk Lirası likidite sağlayan müşterinin aylık yüzde 2,79 faiz oranından yararlandığını varsayalım. Müşteri kredi geri ödemelerini 36 ay vadede tamamlamak istediği taktirde aylık taksitleri 482 Türk Lirası olacaktır. Müşteri vade sonunda toplam 17 bin 352 Türk Lirası ödemiş olacaktır. Banka müşteriden vergiler, kredi tahsis bedeli ve ortalama hayat sigortası poliçe bedeli dahil olmak üzere 127 Türk Lirası masraf tahsil edecektir. Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi ile Hayallerinizi Ertelemeyin! […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.