İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Albaraka Türk Katılım Bankası Konut Finansmanı İle Hayallerinizdeki Eve Kavuşun

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Artık kendi evimde oturmak istiyorum diyorsanız Albaraka Türk konut finansmanından faydalanarak, hayallerinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Katılım bankacılığı alanında faaliyet gösteren Albaraka Türk, konut finansmanını da katılım bankacılığı esaslarına göre sizlere sunmaktadır. Bu kapsamda banka sahibi olmak istediğiniz konutu satın alarak uygun kar oranları ile size satmaktadır. Albaraka Türk Katılım Bankası konut finansmanı hakkında detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Albaraka Türk Katılım Bankası konut finansmanı dahilinde 120 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Bahse konu finansman kapsamında belirlenen maksimum vade süresi 120 aydır. finansmanı uyarınca finansman geri ödemelerinizi aylık eşit taksitlerle yapabileceğiniz gibi iki ayda bir, üç ayda bir taksitlerle de yapabilirsiniz. Gelir durumunuza göre taksit tutarlarınızı belirlemek isterseniz de esnek ödeme şeklinden de faydalanabilirsiniz. geri ödemelerinde müşterinin talebine göre ödeme planı oluşturan banka uygun kar oranları ile sağlamaktadır.

kapsamında vade süresine göre uygulamaktadır. Vade süresi 60 aya kadar olan finansman kullanımlarında uygulanan kar oranı aylık yüzde 2,25; 61 ile 120 ay arası vadelerde geri ödenecek olan finansman sağlanımlarında ise aylık yüzde 2,45 kar oranı uygulanmaktadır. Söz konusu kar oranları 100 bin Türk Lirası’na kadar olan finansman kullanımları için geçerlidir. Daha yüksek meblağlarda finansman kullanımları için uygulanacak olan kar oranları müşteri özelinde belirlenmektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası konut finansmanı uyarınca satın alınacak olan konutun ekspertiz bedelinin yüzde 80’ine kadar finansman sağlayabilmektedir. Ekstra bir gayrimenkul gösterildiği durumda, konutun ekspertiz değerinin tamamını finanse edebilmektedir.

uyarınca hayat sigortası, konut sigortası, deprem sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca banka konut finansmanı dahilinde kullanılan finansman tutarının binde 5’i kadar finansman tahsis bedeli yani dosya masrafı tahsil etmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası Konut Finansmanı Örnek Hesaplama 100.000 TL

Albaraka Türk Katılım Bankası konut finansmanı hizmetinden faydalanarak 100 bin Türk Lirası sağlayan bir müşteri 120 ay vadede finansman geri ödemesini tamamlamak istediği taktirde yararlanacağı aylık yüzde 2,45 olacaktır. Müşteri finansman geri ödemesini aylık eşit taksitlerle yapmak istediği durumda taksit tutarları 2 bin 591,97 Türk Lirası olacaktır. Ayrıca banka müşteriden 500 Türk Lirası finansman tahsis bedeli tahsil edecektir. Sigorta ve ekspertiz bedeli konutun özelliklerine göre değişmektedir.

Bir yorum

  1. […] Albaraka Türk Katılım Bankası konut finansmanı hizmetinden faydalanarak 100 bin Türk Lirası likidite sağlayan bir müşteri 120 ay vadede finansman geri ödemesini tamamlamak istediği taktirde yararlanacağı kar oranı aylık yüzde 2,45 olacaktır. Müşteri finansman geri ödemesini aylık eşit taksitlerle yapmak istediği durumda taksit tutarları 2 bin 591,97 Türk Lirası olacaktır. Ayrıca banka müşteriden 500 Türk Lirası finansman tahsis bedeli tahsil edecektir. Sigorta ve ekspertiz bedeli konutun özelliklerine göre değişmektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası Konut Finansmanı İle Hayallerinizdeki Eve Kavuşun […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.