İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Albaraka Türk Katılım Bankası Araç Finansmanı

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Katılım bankacılığı alanında faaliyet gösteren Albaraka Türk Katılım Bankası müşterilerine pek çok finansman ürünü ile finansman desteği sağlamaktadır. Bu finansman ürünlerinden bir tanesi de taşıt finansmanıdır. Albaraka Türk Katılım Bankası araç finansmanı ile bir araç satın almak isteyen müşterilerine sağlamaktadır.

Albaraka Türk araç finansmanı dahilinde hem sıfır kilometre hem de ikinci el araçlar için finansman sağlamaktadır. Banka bahse konu finansman ürünü uyarınca ikinci el araçlarda maksimum beş yaşına kadar olan araçlar için finansman sağlamaktadır. Albaraka Türk taşıt finansmanı kapsamında satışa konu olan aracın 100 bin Türk Lirası’na kadar olan kısmının yüzde 70’i; 100 bin Türk Lirası’nı aşan kısmın ise yüzde 50’si finanse edilebilmektedir.

Bankanın sağlayabileceği maksimum aracın kasko bedeline göre değişmekte ve belirtilen oranlara göre belirlenmektedir. Örnek vermek gerekirse 60 bin Türk Lirası değerindeki bir araç için banka  60.000*0,70= 42.000 TL finansman sağlayabilmektedir. Kasko değeri 130 bin Türk Lirası olan bir araç için ise 100.000*0,70= 70.000 + 30.000*0,50= 15.000, yani 85 bin Türk Lirası banka tarafından finanse edilebilmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası araç finansmanı dahilinde aylık yüzde 3,00 uygulamaktadır. Söz konusu finansman ürünü dahilinde uygulanan kar oranı vade süresine ve aracın sıfır km ya da ikinci el olma durumuna göre değişmemektedir. Kullanılan finansman geri ödemeleri aylık eşit taksitlerle 48 aya kadar olan vadelerde ödenebilmektedir. Albaraka Türk, söz konusu araç finansmanı uyarınca kullanılan likiditenin binde 5’i oranında finansman tahsis bedeli tahsil etmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası Araç Finansmanı Örnek Hesaplama

finansmanı koşullarından faydalanarak satın almak istediği araç için 80 bin Türk Lirası sağlamak isteyen müşteri aylık yüzde 3,00 kar oranından faydalanacaktır. Finansman geri ödemelerini 48 ay vadede tamamlamak isteyen müşterinin aylık taksitleri 3 bin 525,60 Türk Lirası olacaktır. Müşteri vade sonunda toplam 169 bin 229 Türk Lirası ödemiş olacaktır. Banka araç finansmanı dahilinde kasko ve ferdi kaza sigortası talep etmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası araç finansmanına başvuru yapmak için Albaraka Türk şubelerine uğrayabilirsiniz. Söz konusu finansmana başvurmak için 18 yaşını aşmış olmak ve olumlu istihbarata sahip olmak gerekmektedir.

Bir yorum

  1. […] Albaraka Türk Katılım Bankası araç finansmanına başvuru yapmak için Albaraka Türk şubelerine uğrayabilirsiniz. Söz konusu finansmana başvurmak için 18 yaşını aşmış olmak ve olumlu istihbarata sahip olmak gerekmektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası Araç Finansmanı […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.