İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Albaraka Türk Dayanıklı ve Yarı Dayanıklı Mallar İçin Tüketici Finansmanı

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Albaraka Türk Katılım Bankası ihtiyaç finansmanı kapsamında umre finansmanından eğitim finansmanına kadar pek çok ürün sunmaktadır. Bu ihtiyaç finansmanlarından biri de Albaraka Türk dayanıklı ve yarı dayanıklı mallar için tüketici finansmanı ürünüdür. Albaraka Türk Katılım Bankası tüketici finansmanı hakkında detaylı bilgi makalenin devamında anlatılmıştır.

Albaraka Türk dayanıklı ve yarı dayanıklı mallar için tüketici finansmanı dahilinde beyaz eşya, bilgisayar, mobilya, klima vb. gibi eşya alımlarınız için finansman sağlamaktadır. Eşyalarınızı yenilemek ya da yeni ürünler satın almak istiyorsanız bahse konu finansman hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Albaraka Türk bahse konu finansman hizmeti kapsamında 36 aya kadar vadelendirme yapabilirsiniz. Dayanıklı ve yarı dayanıklı mallar için ihtiyaç finansmanı uyarınca belirlenen maksimum vade 36 aydır. Belirtilen vadeye süresi dahilinde finansman geri ödemelerinizi aylık eşit taksitler halinde yapabileceğiniz gibi iki aylık, üç aylık taksitler ya da esnek taksitler ile de yapabilirsiniz. Albaraka Türk Katılım Bankası finansman geri ödemelerinizde sizlere oldukça kolaylık sunmaktadır.

Albaraka Türk Dayanıklı ve Yarı Dayanıklı Mallar İçin Tüketici Finansmanı Örnek Hesaplama 10.000 TL

Albaraka Türk dayanıklı ve yarı dayanıklı mallar için ihtiyaç finansmanı uyarınca aylık yüzde 3,3 uygulamaktadır. Uygulanan kar oranı vade süresine göre farklılık göstermemektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası ilgili kar oranı ile maksimum 100 bin Türk Lirası’na kadar sağlayabilmektedir. Banka finansman hizmeti dahilinde kullanılan likidite tutarının binde 5’i kadar finansman tahsis bedeli tahsil etmektedir. Bunun yanı sıra Albaraka Türk hayat sigortası da talep edebilmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası söz konusu tüketici finansmanı dahilinde 10 bin Türk Lirası sağlayan müşteri aylık yüzde 3,3 kar oranından faydalanacaktır. Finansman geri ödemelerini 36 ay vadede tamamlamak isteyen müşteri aylık eşit taksitlerle ödemesini gerçekleştirdiği takdirde 525,84 Türk Lirası ödemesi gerekecektir. Toplam geri ödenecek olan meblağ ise 18 bin 934 Türk Lirası’dır. Banka 50 Türk Lirası finansman tahsis bedeli tahsil edecektir.

Albaraka Türk dayanıklı ve yarı dayanıklı mallar için tüketici finansmanı dahilinde sağlamak için bankanın şubelerine uğrayarak başvuru yapabilirsiniz. Bahse konu finansman hizmeti kapsamında başvuru yapabilmek için 18 yaşını aşmış olmanız gerekmektedir.

Bir yorum

  1. […] Albaraka Türk dayanıklı ve yarı dayanıklı mallar için tüketici finansmanı dahilinde likidite sağlamak için bankanın şubelerine uğrayarak başvuru yapabilirsiniz. Bahse konu finansman hizmeti kapsamında başvuru yapabilmek için 18 yaşını aşmış olmanız gerekmektedir. Albaraka Türk Dayanıklı ve Yarı Dayanıklı Mallar İçin Tüketici Finansmanı […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.