İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Akbank Taşıt Kredisi İle 2. El Araç Almak da Mümkün!

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Araç almak isteyen vatandaşların ellerinde bulunan nakdin yeterli gelmemesi durumunda banka kredilerine başvurmaları doğru bir tercih olabilir. Akbank da, araç almak için yeterli maddi olanağı bulunmayan müşterilerine ile destek olmaya devam ediyor. dahilinde hem sıfır kilometre araç alacak müşteriler, hem de ikinci el araç alacak müşteriler talebinde bulunabilmektedirler.

uyarınca finansman kullanmak isteyen müşterilerinin risk ve istihbarat açısından olumsuz bir husus barındırmamasını istemektedir. Krediden faydalanmak isteyen kişilere ferdi kaza sigortası yaptırılmakta ve bu sigortanın ücreti müşteri tarafından karşılanmaktadır. dahilinde kullanılan kredinin geri ödemelerinin aylık taksit tutarı, hane halkının aylık gelirinin yarısından fazla olamamaktadır.

Örneğin, talebinde bulunan kişinin birlikte yaşadığı ailenin mensuplarının aylık toplam gelirleri 4 bin Türk Lirası ise, taşıt kredisinin geri ödemesinin aylık taksitleri maksimum 2 bin lira olabilmektedir.

Hesaplama!

Akbank, taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilerinden nüfus cüzdanı yahut bunun yerine geçebilecek pasaport ile ehliyet gibi bir belge ile birlikte gelir durumunu gösterir belgeler talep etmektedir. Ayrıca krediye konu taşıt sıfır kilometre ise faturası veya ikinci el ise de Noter Satış Sözleşmesi talep edilmektedir. Akbank’tan, fatura tarihinden itibaren en fazla 1 ay içerisinde taşıt kredisi kullanılabilmektedir.

Akbank’ın taşıt kredisi kapsamında uyguladığı faiz oranları; müşterinin tercih ettiği vadeye göre değişmektedir. Faiz oranları 2,70’lerde olup vadeye göre şu şekildedir… 12 aya kadar vade tercih eden müşteriler için aylık yüzde 2,75 olan 12 ay üzerinde 2,74 noktasına inmektedir. 2,74’lük faiz oranı 24 aya kadar geçerlidir. 25 aydan 36 aya kadar olan vade tercihleri için faiz oranı aylık yüzde 2,73’e inmektedir. 37 ila 48 ay vade yelpazesinde kullanmak isteyen müşteriler aylık yüzde 2,72 faiz oranına tabi olacaklardır.

Akbank taşıt kredisi dahilinde finansman edinerek araç almak isteyen bir müşteri; 20 bin Türk Lirası edindiğinde ve bu krediyi 48 ay vadede geri ödemek istediğinde karşılaşacağı aylık taksit tutarları takribi 830,55 lira olacaktır. Ayrıca bir defaya mahsus olmak üzere kredi kullanımı sırasında peşin olarak müşteriden 100 lira kredi tahsis ücreti tahsil edilecektir. Kredinin müşteriye aylık maliyeti yaklaşık yüzde 3,2933 ve yıllık maliyeti ise yaklaşık yüzde 47,5254 olacaktır.

Bir yorum

  1. […] Akbank taşıt kredisi dahilinde finansman edinerek araç almak isteyen bir müşteri; 20 bin Türk Lirası kredi edindiğinde ve bu krediyi 48 ay vadede geri ödemek istediğinde karşılaşacağı aylık taksit tutarları takribi 830,55 lira olacaktır. Ayrıca bir defaya mahsus olmak üzere kredi kullanımı sırasında peşin olarak müşteriden 100 lira kredi tahsis ücreti tahsil edilecektir. Kredinin müşteriye aylık maliyeti yaklaşık yüzde 3,2933 ve yıllık maliyeti ise yaklaşık yüzde 47,5254 olacaktır. Akbank Taşıt Kredisi İle 2. El Araç Almak da Mümkün! […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.