İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Akbank İhtiyaç Kredisi Direkt Kredi

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Tüketici kredisine ihtiyaç duyuyorum ama şubeye gitmek istemiyorum diyorsanız tam size göre. Şubeye gitmeden, sıra beklemeden evinizden başvurabileceğiniz Direkt Kredi ile finansman sağlayabilir, ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca belge, imza vs. gibi prosedürlerle vakit kaybetmenize de gerek kalmaz. başvurusu Akbank resmi sitesinden ya da Akbank cep şubeden yapılabilmektedir.

dahilinde sigortalı ve sigortasız olmak üzere iki farklı seçenekte finansman sağlamaktadır. Akbank sigortasız kredi ve sigortalı ihtiyaç kredisi ürünleri arasındaki fark yalnızca uygulanan faiz oranıdır. Akbank direkt sigortalı ihtiyaç kredisi kapsamında banka aylık yüzde 3,09’dan başlayan faiz oranları uygulamaktadır.

Akbank direkt sigortasız kapsamında uygulanan faiz oranları ise aylık yüzde 3,16’dan başlamaktadır. Uygulanan faiz oranları kredi geri ödemesinin yapılacağı vade süresine göre de farklılık göstermektedir. Banka bahse konu dahilinde maksimum vadeyi 36 ay olarak belirlemiştir. 36 aya varan vadelerde kredi geri ödemelerinizi rahatlıkla, sıkışmadan yapabilirsiniz. koşullarına göre kullanılan finansman tutarının binde 5’i kadar kredi tahsis bedeli tahsil etmektedir.

10.000 TL Örnek Hesaplama

dahilinde sigortalı ihtiyaç kredisi hizmetinden faydalanarak 10 bin Türk Lirası finansman sağlamak isteyen bir müşteri kredi geri ödemelerini 36 ay vadede tamamlamak istediğinde müşterinin yararlanacağı faiz oranı aylık yüzde 3,09’dur. Bu durumda kredi taksitleri 507,68 Türk Lirası olacaktır. Vade sonunda toplam ödenmiş olan meblağ ise 18 bin 276,62 Türk Lirası olacaktır. Ek olarak banka BSMV dahil olmak üzere 52,5 Türk Lirası kredi tahsis bedeli ayrıca da hayat sigortası poliçe bedeli tahsil edecektir. Hayat sigortası bedeli müşteri özelinde değişmektedir.

Akbank direkt sigortasız ihtiyaç kredisi kapsamında 36 ay vadede geri ödeme şartı ile 10 bin Türk Lirası finansman sağlayan bir müşteri aylık yüzde 3,16 faiz oranından faydalanacaktır. Bu durumda müşterinin kredi taksitleri 513,74 Türk Lirası olacaktır. Müşterinin vade sonunda toplam ödemiş olacağı miktar ise 18 bin 494,52 Türk Lirası kadar olacaktır. Müşteri söz konusu kredi kullanımı için 52,5 Türk Lirası kredi tahsis ücreti ödeyecektir.

kapsamında başvuru yaparak finansman sağlayabilmek için müşterinin 18 yaşını aşmış ve olumlu istihbarata sahip olması gerekmektedir.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.