İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

350 Lira Geliri Olana HSBC Kredili Mevduat Hesabı İmkanı Sunuyor!

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

işlevsel kullanıldığında vatandaşları pek çok sıkıntılı durumda rahatlatmaktadır. Zira hazırda eksi bakiyeye düşebilen bir hesap olması ve bu hesabın ATM’ler vasıtası ile 7 gün 24 saat kullanılabilmesi, nakit ihtiyacının hemen her an giderilebilmesini sağlamaktadır. Bu kapsamda hizmet veren HSBC Bank detaylarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

HSBC Bank kapsamında müşterilerine finansman olanağı sağlamaktadır. Müşterilerin sadece kullandığı meblağ kadar ve kullandığı gün kadar faiz ödemesi yapmak durumunda kaldıkları hesap, hazır kredi imkanı arayanlar için fırsat niteliğindedir.

Finansman ihtiyacı hissettiği anda kredi başvuru süreci ile uğraşmak istemeyen, yahut bunun için zamanı olmayabileceğini düşünen vatandaşlar, kredili mevduat hesabına başvurarak hazırda kullanımlarını bekleyen bir kredi olmasını sağlayabilmektedirler.

HSBC açmak için müşterinin sahip olması gereken düzenli geliri minimum 350 lira olarak açıklamıştır. Aylık 350 lira ispatlanabilir gelir sahibi olan vatandaşın bankadan açma talebinde bulunabilmesi önemli bir noktadır. Ayrıca bahse konu gelirin aylık haricinde kira vb. gibi gelirler de olabileceği unutulmamalıdır.

Kredili Mevduat Hesabının Limiti Ne Kadar Olacak?

HSBC Bank kapsamında müşterileri için tahsis edeceği minimum meblağı 200 Türk Lirası olarak açıklamıştır. kapsamında tahsis edilebilecek maksimum tutar ise 10 bin Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Müşterinin için talep ettiği tutar, belgelendirilebilir geliri ile banka tarafından değerlendirilmekte ve buna göre bir limit belirlenmektedir.

HSBC Kredili mevduat hesabına başvuran müşterinin talebiyle doğru orantılı olarak limit tayin edebildiği gibi, müşteri talebini reddetme yahut kısmi olarak kabul etme hakkını da saklı tutmaktadır. Banka tarafından müşteriye tayin edilen tutar kullanılmadığı sürece maliyet doğurmamaktadır. Kredili mevduat hesabından belli miktar tutar kullanan ve kullandığı meblağı belli bir süre sonra geri ödeyen kişinin karşısına çıkacak maliyet kullandığı gün ve tutar üzerinden yüzde 1,84 ile hesaplanmaktadır.

HSBC Bank açılışı bankanın şubelerinden yapılabilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için bankanın resmi internet sitesi ziyaret edilebilir, müşteri hizmetleri ile telefon üzerinden görüşülebilir yahut banka şubeleri ile temasa geçilebilir. Başvuru esnasında müşterinin kimlik bilgileri ve belgelendirebileceği gelirlere dair evrakları yanında olmalıdır.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.